Wszystko o kontach bankowych

TOP5 kont bankowych dla firm

Wybór konta bankowego jest jedną z najważniejszych czynności przy zakładaniu firmy. To właśnie z konta firmowego będą przeprowadzane bardzo ważne transakcje związane z naszą działalnością jak: przelewy wynagrodzenia, kredyty czy opłaty ZUS. Nieważne, jaki rodzaj działalności gospodarczej posiadasz – konto bankowe dla firm jest obowiązkowe. Powstaje jednak pytanie, na który bank się zdecydować. Istnieje mnóstwo firm, które oferują bardzo przystępne ceny, jednakże po pewnym czasie okazuje się, że istnieje kilka opłat ukrytych, o których możemy nawet nie wiedzieć.

Rozwiązaniem problemu dla przedsiębiorców jest ranking kont bankowych dla firm, który pokazałby najważniejsze informacje o sposobie zawarcia umowy z danym bankiem. Przejrzystość takich formalności może zdecydować o tym, czy dany przedsiębiorca skorzysta z oferty danego banku, czy nie. Bez chęci współpracy bardzo prawdopodobne, że przedsiębiorca wybierze ofertę innego banku.

Ranking kont bankowych dla firm

5. Konto Przekorzystne Biznes w Banku Pekao

Jest to oferta, która zdecydowanie nie mogła zostać pominięta przez nasz ranking. Po nawiązaniu współpracy z Bankiem Pekao otrzymujemy dostęp do nowoczesnego i taniego konta bankowego dla firm. Dodatkowym atutem jest aplikacja mobilna PeoPay, która pozwala wykonywać transakcje niezależnie od miejsca, w którym się znajdujemy. Ponadto bank umożliwia skorzystanie z wielu rabatów na usługi innych firm. Przed zakupem wyposażenia do naszego biura warto sprawdzić, czy Bank Pekao nie oferuje rabatu na asortyment, który nas interesuje.

4. PKO Konto Firmowe w PKO BP

Zdecydowaną zaletą korzystania z konta bankowego dla firm w PKO BP jest brak opłat przy częstej aktywności na koncie. Pozwala to zaoszczędzić pieniądze, które będziemy mogli zainwestować w rozwój naszej firmy. Ponadto bank umożliwia wykonanie 30 darmowych przelewów krajowych oraz oferuje darmową platformę do wymiany walut.

3. Konto Firma+ w Idea Banku

W przypadku Idea Bank oprócz nowoczesnej platformy i aplikacji mobilnej, otrzymujemy Chmurę Faktur, czyli usługę pozwalającą na wystawianie faktur. Pozwoli to połączyć nasze konto bankowe dla firm z fakturami, które wystawiamy. To wszystko bez konieczności zakładania kont w serwisach pozwalających na generowanie faktur. Ponadto możemy bezpłatnie korzystać z terminali POS.

2. mBiznes konto w mBanku

Konto w mBank nie tylko będzie idealne dla przedsiębiorców tworzących spółki oraz jednoosobową działalność. Swoje konto firmowe mogą założyć tutaj również fundacje oraz stowarzyszenia. Konto firmowe w tym banku pozwala na dostęp do platformy walutowej, w której będziemy mogli swobodnie wykonywać przelewy międzynarodowe. Ciekawą usługą jest również mKsięgowość, czyli możliwość automatyzacji naszego konta z generatorem faktur.

1. Konto Firmowe Godne Polecenia w Santander Bank Polska

W przypadku Santander Bank Polska będziemy mieli darmową możliwość wykonywania przelewów krajowych. Podobnie, jak w przypadku mBank, mamy tutaj możliwość automatycznego połączenia naszego konta bankowego dla firm z generatorem faktur. Z całą pewnością przyśpieszy to czas, który musielibyśmy poświęcić na ręczne wystawianie faktur. Bardzo często Santander Bank Polska oferuje również premie moneyback, czyli możliwość zwrotu części środków po zakupie.

Konto dla firm ranking – podsumowanie

Każde z powyższych kont bankowych dla firm ma swoje zalety. Należy jednak podjąć decyzję już w momencie założenia firmy. Warto zatem poświęcić czas na to, aby wybrać ten bank, który nie tylko będzie najlepiej pasował do naszej działalności, ale również będzie oferował różnego rodzaju dodatki oraz wsparcie w różnych sytuacjach. Zmiana banku w późniejszym czasie będzie wiązała się z wieloma formalnościami, na które przedsiębiorcy nie mają czasu oraz chęci. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby przed wyborem naszego konta bankowego, zadzwonić do każdej z firm i dowiedzieć się więcej na temat oferty. Być może konsultant przekaże nam więcej szczegółów, których próżno szukać w Internecie.

Next Post

Leave a Reply

© 2024 Wszystko o kontach bankowych

Theme by Anders Norén