Wszystko o kontach bankowych

TOP5 kont bankowych dla dziecka

Dzieci w obecności swoich rodziców od najmłodszych lat uczą się, że do efektywnego zarządzania finansami niezbędne jest posiadanie konta w banku. Instytucje finansowe w odpowiedzi na rosnące potrzeby naszych pociech przygotowały im specjalne oferty. Czym konta bankowe dla dzieci różnią się od tradycyjnych? W większości banków ograniczenie stanowi brak możliwości posiadania pełnoprawnej karty płatniczej. Dzieci nie mogą płacić własną kartą, bo transakcja za jej pośrednictwem wymaga zdolności do czynności prawnych, której najmłodsi nie posiadają. To oznacza, że Twoja pociecha przed zakupami w sklepiku szkolnym będzie musiała udać się po gotówkę do najbliższego bankomatu. Poza tym banki nie nakładają ograniczeń w kwestii oszczędności (skarbonek). Dotyczy to także wykorzystywania dobrodziejstw współczesnych aplikacji na smartfony – w tym wysyłania, zlecania przelewów oraz doładowywania karty SIM. Jeśli chcesz wiedzieć, jakie będzie najlepsze konto bankowe dla dziecka, przeczytaj niżej zaprezentowany ranking kont bankowych.

5. Konto Jakie Chcę dla dziecka w Santander

Na ostatnim miejscu znalazło się Konto Jakie Chcę proponowane przez bank Santander. Powodów, dla których zdecydowaliśmy się umieścić je poza podium, jest kilka. Po pierwsze wymaga ono założenia konta przez rodzica, aby możliwe było wypłacanie pieniędzy bez wybierania się do placówki instytucji. Po drugie, możliwości zarządzania tym kontem są ściśle ograniczone – nie ma do niego karty, a przelewy internetowe są wyłączone – za zlecenie w placówce zapłacimy kilka złotych. Dla kogo więc jest to konto? Dla chcących oszczędzać i odkładać. Oprocentowanie stoi na wysokim poziomie, co skłania do zbierania do momentu osiągnięcia 13. roku życia, kiedy funkcje typowe dla pozostałych kont zostaną odblokowane.

4. Konto 360 Junior w Millenium

Za atrakcyjne konto bankowe dla dziecka poniżej 13 lat można uznać rachunek 360 Junior w Millenium. Nie jest to konto oprocentowane, a jedynie osobiste. Swojemu właścicielowi umożliwia gromadzenie pieniędzy, wypłacanie w placówce (w obecności rodzica) oraz wpłacanie przez wpłatomaty Millenium. Przelewy są zablokowane do 13. roku życia, jednak w oddziale za opłatą można zlecić ich wykonanie. Po przekroczeniu 14 roku życia dziecko uzyska możliwość korzystania z aplikacji mobilnej, blika oraz karty – z cashbackiem, płatnościami zbliżeniowymi oraz internetowymi.

3. Konto Dziecka w PKO BP

Zachęcająco prezentuje się oferta PKO BP, gdzie dostępne jest konto bankowe dla dziecka 10 lat. Rachunek osobisty jest oprocentowany, a możliwości są najbardziej zbliżone do konta dla osoby dorosłej. Przyznawana jest darmowa karta pre-paid (Visa lub Mastercard). Wpłaty i wypłaty w bankomatach PKO nie są obciążone prowizją. Nie ma ograniczeń w kwestii darmowych przelewów internetowych, chyba że zostaną one ustalone przez osobę dorosłą. Rodzic może zdalnie kontrolować historię transakcji za pośrednictwem własnego konta „PKO za Zero”. Do założenia tego konta bankowego dla dzieci wymagana jest wizyta w banku – niekoniecznie z Twoją pociechą.

2. eKonto Junior w mBank

Kolejne konto bankowe dla dziecka poniżej 13 lat to eKonto Junior w mBank. Jest to najtańsze i jednocześnie bardzo funkcjonalne rozwiązanie, opłata zarówno za prowadzenie konta, przelewy, jak i wypłacanie gotówki z dowolnego bankomatu wynosi bowiem 0 zł. Wręczana jest karta debetowa, za której pomocą Twoje dziecko może zapłacić w terminalu płatniczym. Trzeba jednak pamiętać, że pociecha nie jest właścicielem, a jedynie osobą uprawnioną do korzystania ze środków zgromadzonych na koncie osoby dorosłej. W praktyce warunkiem uprawniającym do założenia tego rachunku jest posiadanie konta przez rodzica (np. eKonto osobiste). Rejestracji można dokonać przez internet.

1. Konto Przekorzystne dla młodych w Pekao

Na szybkie i sprawne korzystanie z bankowości dla osób poniżej 13 roku życia pozwoli Konto Przekorzystne dla młodych w Pekao. Połączenie konta dla osoby dorosłej z portfelem PeoPay KIDS dla dzieci umożliwia wykonywanie przelewów, korzystanie z karty płatniczej Mastercard Debit oraz z płatności zbliżeniowych. Wypłaty oraz wpłaty we wszystkich bankomatach są darmowe. Dostępna jest aplikacja PeoPay KIDS do śledzenia historii transakcji oraz nieograniczone skarbonki w ramach konta oszczędnościowego. Aby udostępnić dziecku możliwość płacenia kartą, musisz założyć własne konto w banku Pekao.

Previous Post

Leave a Reply

© 2024 Wszystko o kontach bankowych

Theme by Anders Norén