Wszystko o kontach bankowych

TOP5 kont bankowych dla emeryta

Banki coraz częściej starają się dopasować swoje oferty do poszczególnych grup klientów, aby sprostać ich oczekiwaniom i zaproponować im jak najlepsze warunki do ich potrzeb. Na rynku można znaleźć wiele kont dedykowanych młodzieży, studentom, osobom często przebywającym za granicą itd. Wśród bardzo wielu ofert dostępne są także specjalne rachunki bankowe dla seniorów. 

5. PKO Bank Polski 

Ciekawą propozycję przedstawia PKO Bank Polski. Umożliwia on wiele darmowych usług dla klientów jak np. bezpłatne korzystanie ze wszystkich bankomatów na terenie kraju. Ciekawą możliwością jest także pakiet ubezpieczenia Home&Medical, które jest zupełnie darmowe. Nic nie trzeba płacić także za przelewy internetowe oraz dostęp do serwisu bankowości elektronicznej. Cała obsługa konta jest niezwykle wygodna i łatwa, dlatego starsi ludzie z pewnością sobie z nią poradzą. 

4. Konto Proste Zasady Get In Bank 

Kolejne tanie konto dla emeryta to Konto Proste Zasady w Get In Banku. Można je założyć bez konieczności wychodzenia z domu. Wszystkie formalności są bardzo proste i intuicyjne. Samo założenie i obsługa konta są w większości darmowe. Bank oferuje najlepsze warunki, dla osób, które nie są zbyt biegłe w bankowości. Dostępna jest także bardzo atrakcyjna oferta dla oszczędzających. 

Dla seniorów dużą zaletą konta w Banku Get In Bank jest łatwa i intuicyjna bankowość mobilna. Dzięki temu osoby, które nie są biegłe w kwestii obsługi Internetu z pewnością szybko nauczą się jak obsługiwać konto i wykonywać najprostsze operacje. 

3. eKonto osobiste mBank 

Ranking kont dla emeryta z pewnością powinien także zawierać eKonto osobiste oferowane przez mBank. Podobnie jak w poprzednich przypadkach konto można założyć bez konieczności wychodzenia z domu. Jest ono praktycznie całkowicie darmowe, nie ma konieczności ponoszenia żadnych opłat za wypłaty z bankomatów ani za kartę. Dostępne są także atrakcyjne usługi dodatkowe. Konto w mBanku jak najbardziej nadaje się dla osób starszych, które dopiero rozpoczynają przygodę z bankowością mobilną i internetową. 

2. Konto Aktywni 50+ BZ WBK

Dobre konto bankowe dla emeryta to także Konto Aktywni 50+ w BZ WBK. Klienci mogą liczyć na bardzo ciekawą ofertę. Dostępne jest całkowite zwolnienie z opłat za otwarcie i prowadzenie konta, a także darmowy pakiet ubezpieczenia medycznego. Można także bez dodatkowych opłat korzystać ze wszystkich bankomatów na terenie Polski. Konto można obsługiwać w bardzo łatwy sposób, co jest dodatkowym atutem, ponieważ nie wszyscy seniorzy są biegi w kwestii obsługi Internetu. Warto zaznaczyć, że nowi klienci w prezencie z okazji otwarcia rachunku bankowego otrzymują kijki do Nordic Walking. 

1. Bank Pocztowy 

Wybierając najlepsze konto bankowe dla emeryta, warto zwrócić uwagę na ofertę prezentowaną przez Bank Pocztowy. Oferowane przez niego Konto Nestor wyróżnia się wieloma istotnymi cechami, które z pewnością docenią starsze osoby. Warto wspomnieć, że przede wszystkim można je otworzyć bez żadnych dodatkowych opłat. Samo prowadzenie rachunku także jest darmowe. Seniorzy nie ponoszą także żadnych kosztów za dostarczenie gotówki do domu przez listonosza. To jeszcze nie wszystko! Do niezaprzeczalnych zalet tego konta należy też całkowicie bezpłatna realizacja przelewów (można jej dokonać na poczcie lub w siedzibie banku). Jest to niezwykle atrakcyjna oferta, która z pewnością trafi w gusta klientów. 

Warto także wspomnieć, że konto można założyć bez konieczności wychodzenia z domu. Dodatkową ofertą są także rachunku oszczędnościowe z atrakcyjnym oprocentowaniem. 

Wbrew pozorom seniorzy naprawdę mają w czym wybierać! Poszczególne banki oferują wiele ciekawych udogodnień dla osób starszych. Warto wspomnieć, że duże znaczenie mają pakiety opieki medycznej, a także możliwość zwolnienia z wszelkich opłat związanych z prowadzeniem konta bankowego. Warto zapoznać się z dostępnymi możliwościami i wybrać tę najbardziej atrakcyjną, która spełnia większość wymagań i posiada najlepsze warunki. 

Next Post

Previous Post

Leave a Reply

© 2024 Wszystko o kontach bankowych

Theme by Anders Norén