Wszystko o kontach bankowych

tOP5 internetowych kont bankowych

Konto osobiste to podstawowy produkt bankowy, który służy nam codziennie do korzystania z naszych pieniędzy. Na rachunek w banku przelewane jest wynagrodzenie od pracodawcy, a ze zgromadzonych środków wykonujemy przelewy oraz płacimy za zakupy online. Do konta bankowego otrzymujemy również kartę debetową, którą możemy płacić w sklepie stacjonarnym i internetowym, ale również wypłacać gotówkę w bankomacie.

Dzięki rankingowi kont osobistych można szybko znaleźć idealne rozwiązanie dopasowane do własnych potrzeb. Każdy ma własne kryteria, pod względem których wybiera interesujący rachunek i dla jednych jest to jak najniższa opłata, a dla innych szeroki wachlarz dodatkowych usług.

W każdej ofercie znajdują się różne rodzaje plusy i minusy, ponieważ nie ma na rynku idealnego konta bankowego oraz takiego, które ma same wady. Obszary, które zostały wzięte pod uwagę podczas tworzenia rankingu internetowych kont bankowych to:

  • opłaty,
  • aktualne promocje,
  • bankowość internetowa,
  • aplikacja na telefon i płatności mobilne,
  • oferta oszczędnościowa,
  • dodatkowe usługi i udogodnienia.

Ranking top 5 najlepszych internetowych kont bankowych.

5. Konto Przekorzystne w Banku Pekao – tani i nowoczesny rachunek osobisty wraz z funkcjonalną aplikacją mobilną PeoPay oraz atrakcyjnym programem rabatowym. Bank oferuje również bezpłatne uruchomienie eurokonta walutowego. Klient może pobrać aplikację mobilną, aby mieć dostęp do swoich pieniędzy również z telefonu komórkowego. Dla nowych klientów oferowana jest promocja do 150 zł za aktywne korzystanie i wykonanie kilku transakcje kartą. Opłata za prowadzenie konta wynosi 6 zł, ale jeżeli użytkownik wpłaci co najmniej 500 zł w danym miesiącu, to jest całkowicie zwolniony z opłaty.

4. Konto osobiste Direct w ING Banku Śląskim – najważniejsze cechy tego rachunku bankowego to bardzo prosty w obsłudze system transakcyjny oraz wielowalutowa karta debetowa. Klient może pobrać zaawansowaną aplikację mobilną oraz zainstalować finansometr, który pozwala zarządzać budżetem finansowym. Klienci zakładający takie konto mogą dołączyć do programu moje rabaty, aby uzyskać dodatkowe zniżki przy zakupach online. Do konta wydawana jest bezpłatna karta zbliżeniowa, która zwolniona jest z opłaty, gdy użytkownik wykona w ciągu miesiąca transakcji na co najmniej 300 zł.

3. eKonto osobiste w mBanku – podstawowe informacje rachunku płatniczego w mBanku to bogaty wybór dodatkowych produktów i usług oraz bezpłatne założenie profilu zaufanego ePUAP. Nowi klienci mogą otrzymać nawet 160 zł premii za aktywne korzystanie z konta, przelew wynagrodzenia i płatności kartą. Miesięczna opłata za kartę wynosi 7 zł, ale wystarczy wykonać tylko jedną transakcję w miesiącu, aby opłata nie została naliczona. Istnieje również możliwość wykupienia dodatkowej usługi „Wypłaty ze wszystkich bankomatów” za jedyne 5 zł, dzięki czemu możemy wypłacać pieniądze z dowolnego bankomatu na terenie całego kraju bez żadnych dodatkowych prowizji.

2. Konto Otwarte na Ciebie w BNP Paribas – bank oferuje bezwarunkowo darmowe konto osobiste oraz atrakcyjny wybór różnych kart płatniczych. Dla nowych klientów oferowana jest promocja do 250 zł premii za aktywne korzystanie z konta, przelew wynagrodzenia oraz transakcje kartą. Karta do konta osobistego wydawana jest bezpłatnie i jej opłata miesięczna wynosi 3 zł, ale jeżeli dokonamy przynajmniej jedną transakcję w miesiącu, to jesteśmy całkowicie zwolnieni z jakichkolwiek opłat za kartę. Dodatkowe programy dostępne dla klientów otwierających konto to rachunek sejf z oprocentowaniem 0,5% w skali roku oraz bezpłatny rachunek w trzech walutach: EUR, USD i CHF

1. Konto 360° w Millennium Banku – otwarcie rachunku, jak i wydanie karty jest bezpłatne. Dodatkowo klient otrzymuje za darmo pakiet ubezpieczeń Assistance „Pakiet Bardzo Pomocny”. Ma dostęp do specjalnej aplikacji menadżera finansów, gdzie można zarządzać swoim budżetem domowym. W promocji dla nowych klientów jest 100 zł na zakupy oraz 150 zł w gotówce za aktywne korzystanie z konta. Opłata za prowadzenie rachunku wynosi 8 zł, ale można ją uniknąć, gdy na konto w ciągu miesiąca wpłynie co najmniej 1000 zł.

Trudno jest wybrać jedno najlepsze internetowe konto bankowe. Najlepiej jest samemu sprawdzić aktualne oferty i wybrać najbardziej dopasowany produkt pod względem własnych potrzeb. Przy wyborze odpowiedniego rachunku osobistego warto zwrócić uwagę na opłaty, wysokość oprocentowania, wypłaty z bankomatów, dostęp do konta online, aktualne promocje oraz dodatkowe produkty.

Next Post

Previous Post

Leave a Reply

© 2024 Wszystko o kontach bankowych

Theme by Anders Norén